کارائوکه چیست ؟ آیا میتوان به سادگی یک آهنگ را بیکلام کرد ؟

کارائوکه یا بیکلام کردن آهنگ با نرم افزار

کارائوکه چیست ؟ کارائوکه کردن چیست ؟ آیا میتوان به سیزان جا ادگی یک آهنگ را بیکلام کرد ؟ با چه نرم افزاری خودم هر آهنگی را که خواستم سریعا بیکلام کنم ؟

KARAOKE

در ابتدا خدمت همگی عزیزانی که تصور میکنند با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی هم اکنون میتوان با استفاده از یک نرم افزار کارائوکه یک آهنگ باکلام از یک خواننده را ظرف چند دقیقه به سادگی بیکلام کرد و نسخه بیکلام آن را به دست آورد ، باید عرض کنم که تا این لحظه هنوز همچین چیزی میسر نمیباشد و تمام نرم افزارهایی که در حال حاضر موجود هست همگی و بلا استثنا فقط میتواند صدای خواننده را کم و بیش پایین بیاورند و همینطور به کیفیت موزیک هم قطعا صدمات کم و بیش وارد میکنند .

پس این تفکر که بین خیلی از عزافتاده که به سادگی میتوان هر آهنگی را بی کلام کرد و اینکار خیلی آسان هست و … متاسفانه اشتباه هست ، از آنجایی که ما پیام های مختلفی روزانه تحت این عنوان که لطفا یک نرم افزار بیکلام کردن بفرستید ! تصمیم گرفتیم مفصل در این زمینه توضیح بدیم و اگر علاقه مند هستید بیشتر راجع این موضوع بدانید ادامه مطلب را بخوانید :

بیکلام سازی با استفاده از نرم افزار ( Karaoke ) :

ابتدا باید بدانید که نام ” کارائوکه ” صرفا نام یک نرم افزار نیست ! نام یک روش هست که این روش و این قابلیت را بسیاری از نرم افزارهای ویرایش صدا دارا میباشند ، البته نرم افزار هایی هم تحت این عنوان هستند ولی بسیار آماتور میباشند ، پس به دنبال نرم افزاری که صرفا اسم آن KARAOKE باشد نگردید .

در این روش با استفاده از نرم افزارها و احیانا در موارد حرفه ای تر سخت افزارهای استودیویی صدای خواننده ” تا حد امکان ” از آهنگ کم و یا حذف میشود .

همچنین در این روش کیفیت نهایی بستگی زیادی به کیفیت اصلی آهنگ مورد نظر شما دارد ! به عنوان مثال آهنگ های قدیمی بنا به ویژگی های میکس در این روش بیشتر دچار افت کیفیت میشود ولی آهنگ های جدید و با کیفیت بالاتر ( از نظر میکس ) در نهایت بیکلام سازی آن ها با استفاده از نرم افزار بهتر خواهد شد و همینطور تعدادی از آهنگ ها هم هستند که به گونه ای میکس شده اند که هنگام بیکلام سازی نتیجه حتی بسیار خوبی حاصل میشود .

در نتیجه این امر کاملا نسبی و کیفیت نهایی و مقدار حذف صدای خواننده در رابطه کامل با آهنگ مورد نطر هست و همینطور دانش و تخصص شخصی هست که اینکار را انجام میدهد .

در این روش بیکلام سازی اگر بخواهیم به بهترین کیفیت تا جای امکان برسیم نیازمند دانش و تخصص و ابزار و برنامه های مناسب برای اینکار میباشد و یک امر تخصصی محسوب میشود ، البته نرم افزارهای ساده ای هم هست که تا حدودی اینکار را انجام میدهد ولی در نهایت کیفیت مطلوبی ندارد و به گونه ای آماتور محسوب میشود .

کاربرد اینگونه آهنگ ها بیشتر برای اجراهای زنده مناسب میباشد و بسیاری از آهنگ هایی که در مراسم های جشن و عروسی و … میشنوید خواننده در واقع در حال خواندن روی همچین نسخه ای هست ولی چون صدای ایشان روی آهنگ در حال پخش هست ، صدای خواننده اصلی که از آهنگ کامل حذف هم نشده شنیده نمیشود .

در مجموع نسخه های کارایوکه ( karaoke ) یک روش ارزان و کاربردی برای عزیزانی که اجرای زنده انجام میدهند و یا برای تمرین بسیار مناسب هست .

بد نیست بدانید تا این لحظه که این مطلب را خدمت شما عزیزان مینویسیم هنوز نرم افزار یا سخت افزاری اختراع و تهیه نشده که شما بتوانید با استفاده از آن صد در صد صدای خواننده را حذف کنید و بدون هیچ افت کیفیتی در نهایت یک نسخه بیکلام با حذف کامل صدای خواننده و با کیفیت اصلی داشته باشیم . شاید در آینده …

شما هم میتوانید در صورت نیاز سفارش خود را مبنی بر بیکلام سازی با نرم افزار ( karaoke ) به ما اعلام کنید تا ظرف مدت کوتاه و با صرف هزینه کم این خدمات برای شما عزیزان در استودیو و با تجهیزات و تخصص مورد نیاز اینکار انجام شود ، همچین امکان تغییر گام آهنگ ( نهایتا یک و نیم پرده بالا یا پایین ) نیز در صورت نیاز انجام میشود .

ای دی تلگرام برای سفارش : @tohidkz

 

در آینده در مورد روش تنظیم مجدد و چگونگی آن هم توصیح داده خواهد شد

با تشکر

توحید کاظمی

2 فکر می‌کنند “کارائوکه چیست ؟ آیا میتوان به سادگی یک آهنگ را بیکلام کرد ؟

  1. سلام من یک مجموعه از آهنگ های بیکلام میخواستم که زیر نویس شعرش هم داشته باشه به صورت دی وی دی آیا امکان دارد چگونه باید تهیه کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *